NEWSTAR LED Co., limited
5mm diamater round LED Neonflex COB Strips 5w dc24v dc24v ip68 silicone profile cob neon led
stars, based on 0reviews
5mm diamater round LED Neonflex COB Strips 5w dc24v dc24v ip68 silicone profile cob neon led
| LED Type: | 5mm round LED Neonflex COB Strips |
| LED Qty: | 480Leds/m |
| Input Voltage: | DC12V/DC24V |
| Input Current: | 0.416A/m, 0.208A/m |
| Wattage: | 5W |
| CRI: | Ra>90 |
| CCT: | 2700K/3000K/4000K/6000K/R/G/B/W |
| LM/M @4000K/Ra80/IP20: | 70lm/m±5% |
| SDCM: | <3 |
| Cut Unit: | 12.5mm/25mm |
| IP Grade: | IP68 |
| Dimensions: | 5*5000mm |
Product Features:
Super flex lighting surface PCB Design
High Density 480chips per meter
Zero Light Dot
IP68 Waterproof for outdoor Lighting design
Small size Neonflex for widely use
5 years warranty
