NEWSTAR LED Co., limited
1007 10mm wdith LED COB Neon flex Tapes T shape 9w dc24v ip67 silicone extrusion led cob neon
stars, based on 0reviews
1007 10mm wdith LED COB Neon flex Tapes T shape 9w dc24v ip67 silicone extrusion led cob neon
| LED Type: | 10mm T shape LED COB Neon flex Tapes |
| LED Qty: | 480Leds/m |
| Input Voltage: | DCDC24V |
| Input Current: | 0.375A/m |
| Wattage: | 9W |
| CRI: | Ra>90 |
| CCT: | 2700K/3000K/4000K/6000K/R/G/B/W |
| LM/M @4000K/Ra80/IP20: | 90lm/m±5% |
| SDCM: | <3 |
| Cut Unit: | 50mm |
| IP Grade: | IP67 |
| Dimensions: | 10*5000mm |
Product Features:
Super flex lighting surface PCB Design
High Density 480chips per meter
Zero Light Dot
IP67 Waterproof for outdoor Lighting design
Small size Neonflex for widely use
5 years warranty
