NEWSTAR LED Co., limited
0804 8mm width side bend COB LED Tapes Neon flex 9w dc24v ip67 silicone profile cob neon led
stars, based on 0reviews
0804 8mm width side bend COB LED Tapes Neon flex 9w dc24v ip67 silicone profile cob neon led
| LED Type: | 0804 8mm COB LED tapes Neonflex |
| LED Qty: | 480Leds/m |
| Input Voltage: | DC24V |
| Input Current: | 0.292A/m |
| Wattage: | 7W |
| CRI: | Ra>90 |
| CCT: | 2700K/3000K/4000K/6000K/R/G/B/W |
| LM/M @4000K/Ra80/IP20: | 45lm/m±5% |
| SDCM: | <3 |
| Cut Unit: | 50mm |
| IP Grade: | IP68 |
| Dimensions: | 8*5000mm |
Product Features:
Super wide lighting surface PCB Design
High Density 480chips per meter
Zero Light Dot
IP68 Waterproof for outdoor Lighting design
Small size Neonflex for widely use
5 years warranty
