NEWSTAR LED Co., limited
1006 10mm width COB LED Neonflex Strips 9w dc24v ip67 silicone extrusion cob tube led
stars, based on 0reviews
1006 10mm width COB LED Neonflex Strips 9w dc24v ip67 silicone extrusion cob tube led
| LED Type: | 1006 10mm COB LED Neonflex Strips |
| LED Qty: | 480Leds/m |
| Input Voltage: | DC24V |
| Input Current: | 0.375A/m |
| Wattage: | 9W |
| CRI: | Ra>90 |
| CCT: | 2700K/3000K/4000K/6000K/R/G/B/W |
| LM/M @4000K/Ra80/IP20: | 90lm/m±5% |
| SDCM: | <3 |
| Cut Unit: | 50mm |
| IP Grade: | IP67 |
| Dimensions: | 10*5000mm |
Product Features:
Super wide lighting surface PCB Design
High Density 480chips per meter
Zero Light Dot
IP67 Waterproof for outdoor Lighting design
Small size Neonflex for widely use
5 years warranty
