NEWSTAR LED Co., limited
1004 10mm width COB LED Neonflex tapes 9w dc24v ip68 for outdoor lighting
stars, based on 0reviews
1004 10mm width COB LED Neonflex tapes 9w dc12v dc24v ip68 for outdoor lighting
| LED Type: | 1004 10mm COB LED Neonflex Tapes |
| LED Qty: | 480Leds/m |
| Input Voltage: | DC24V |
| Input Current: | 0.375A/m |
| Wattage: | 9W |
| CRI: | Ra>90 |
| CCT: | 2700K/3000K/4000K/6000K/R/G/B/W |
| LM/M @4000K/Ra80/IP20: | 100lm/m±5% |
| SDCM: | <3 |
| Cut Unit: | 50mm |
| IP Grade: | IP68 |
| Dimensions: | 10*5000mm |
Product Features:
Super wide lighting surface PCB Design
High Density 480chips per meter
Zero Light Dot
IP68 Waterproof for outdoor Lighting design
Small size Neonflex for widely use
5 years warranty
